وبلاگ

بازرگانی ادویه

بازرگانی ادویه

شرکت « کامیاب تجارت » – بازرگانی ادویه –  یکی از بزرگترین فعالان در حوزه عرضه محصولات وارداتی به کشور می باشد. انواع ادویه جات و برنج از برندهای معتبر سطح بین المللی انتخاب می شوند و پس از تست کامل درجه کیفی، وارد کشور می گردند.

بازرگانی ادویه

این مجموعه به دلیل سال ها فعالیت در بازار فروش ادویه وارداتی با شناسایی برندهای مطرح و برتر در حوزه کشت و تولید، بهترین محصولات خارجی را به مشتریان عزیز خود عرضه می نماید.

فروش برنج هندی و انواع حبوبات، به بازار و کارخانجات سراسر کشور به صورت عمده انجام می پذیرد.

انواع ادویه مرغوب از کشورهای مطرح ذیل وارد کشور می شوند و به قیمت مناسب عرضه می گردند:

  فلفل عنابی  باکیفیت پاکستان ،،  زنجبیل  مرغوب کشور چین ،،  فلفل سیاه  دانه درشت ویتنام ،،  کندر  درجه یک آفریقا ،، قلم  زردچوبه  معروف نظام آباد هندوستان ،،   دارچین شکسته  چین ،،  سیاه دانه  سوریه ،،  تخم شربتی  باکیفیت هندوستان و …

فروش ادویه وارداتی

تاریخچه تجارت و بازرگانی ادویه

تجارت ادویه تقریباً از ۴۰۰۰ سال پیش آغاز شد. ادویه جات اصلی شامل فلفل، زنجبیل، هل، زردچوبه، جوز هندی و دارچین بود. این ادویه ها با دو هدف اصلی یعنی بهبود طعم غذا و خواص دارویی مبادله می شدند اما در برخی از کشورها کاربردهای دیگری نیز داشتند. به طور مثال استفاده از برخی از ادویه ها در مراسم مراقبه بودایی ها و جلسات یوگای هندوها رایج بود. در قرون وسطی از ادویه‌هایی مانند زعفران برای درمان بیماری‌ها استفاده می‌شد، اما به دلیل قیمت زیاد آن تنها در دسترس افراد ثروتمند بود.

پس از کشف قاره امریکای جنوبی توسط کریستف کلمب، محبوبیت فلفل چیلی نسبت به فلفل سیاه افزایش یافت زیرا با هزینه کمتری تهیه می شد و کاملاً در دسترس بود. در واقع می توان این قاره را منشأ تولید فلفل چیلی نامید. اوازه این محصول پس از مدت کوتاهی به سایر نقاط جهان نیز رسید. در این دوره، گیاهانی مانند مریم گلی، نعناع، ​​ریحان و آویشن نیز در پخت و پز استفاده می شدند، اما به اندازه ادویه جات محبوب نبودند زیرا معمولاً به صورت محلی و فصلی رشد می کردند.

بازرگانی ادویه

ویژگی های ادویه جات

ترکیبات شیمیایی یک ادویه می تواند عامل اصلی طعم و خواص آن باشد. هر نوع ادویه طعم و عطر خاصی دارد. به طور کلی شش طعم اصلی را می توان از ادویه جات مختلف دریافت کرد. این شش طعم عبارتند از :

۱- شیرین
۲- شور
۳- تند
۴- تلخ
۵- ترش
۶- گرم

انتخاب هرنوع ادویه براساس هدف ما از انتقال طعم موردنظر به غذا یا نوشیدنی می باشد.

مطلب پیشنهادی
لیستی از ادویه های گرم و مقوی برای بدن

کاربرد ادویه ها

 • معمولاً خشک و آسیاب می شود تا با مواد دیگر مخلوط گردد.
 • هضم غذا را تحریک می کند.
 • به غذا و نوشیدنی ها، طعم، عطر و خواص درمانی اضافه می کند.
 • گونه های خشک ماندگاری غذا را افزایش می دهد.
 • خاصیت آنتی بیوتیکی داشته و از رشد باکتری ها جلوگیری می نماید.
 • با افزودن رنگ به غذا، بافت آن را تغییر می دهد.
 • باعث افزایش اشتها می شوند.
مطلب پیشنهادی
فروش بهترین مارک زردچوبه قلم وارداتی

کیفیت یک ادویه خوب به چه عواملی بستگی دارد؟ – بازرگانی ادویه

در هنر آشپزی، از دانه، میوه، برگ، ریشه و پوست یک نوع ادویه عمدتاً برای طعم دادن یا رنگ‌آمیزی غذا استفاده می‌شود. اما چه چیزی کیفیت یک ادویه را مشخص می سازد! ادویه ها قبل از مصرف تحت پردازش زیر قرار می گیرند:

 • تمیز کردن ادویه
 • بازسازی ادویه
 • آسیاب
 • بسته بندی

هریک از این مراحل می توانند برروی کیفیت ادویه موردنظر تاثیر بگذارنند. بنابراین توصیه می شود از خرید ادویه جات پودر شده و فرآوری شده خودداری نمایید و عمل آسیاب کردن را در خانه خود انجام دهید. از دیگر مشکلات خرید ادویه جات فرآوری شده، تشخیص عیوب آن است. محصولاتی که در بسته‌های شفاف فروخته می‌شوند، بهتر قابل رویت هستند و ایرادات آن از جمله تغییر رنگ، کپک زدن و .. را می توان مشاهده کرد. اگر بسته بندی شفاف نیست، باید هنگام خرید بیشتر مراقب باشید!

بازرگانی ادویه

ارزیابی ادویه ها در شرکت کامیاب تجارت بر چه اساسی صورت می پذیرد؟

ارزیابی کیفیت ادویه ها بر دو اساس حسی و آزمایشگاهی صورت می گیرد. ویژگی های حسی شامل طعم، عطر، بافت، شکل ظاهری، احساسی که در دهان ایجاد می کنند و میزان مقبولیت آن است. این ویژگی ها اغلب توسط حواس انسان قابل تشخیص می باشند. ارزیابی آزمایشگاهی، دقیق تر و جامع تر است و براساس آن می توان تصمیم گیری قاطعی درباره کیفیت محصول موردنظر داشت.

مهم ترین اصل در یک شرکت بازرگانی توجه به کیفیت محصولات وارداتی می باشد. این شرکت موظف به کنترل کیفی محصولات قبل از ورود آن به کشور است. کارشناسان ارشد در شرکت پخش ادویه « کامیاب تجارت » علاوه بر ارزیابی حسی ، به طور دقیق محصولات وارداتی را در آزمایشگاه کنترل کیفی خود بررسی می نمایند. بدین ترتیب محصول باکیفیت به دست مشتری خواهد رسید.

خرید از نمایندگی ادویه به صورت عمده

کلیه محصولات در بخش بازرگانی ادویه این مجموعه به صورت عمده به فروش می رسند. در این مرکز فروش ادویه در تهران قیمت ها منصفانه هستند و در کوتاه ترین زمان با بهترین شیوه ارسال به دست مشتریان عزیز خواهند رسید.

شماره تلفن های کامیاب تجارت مهتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *